Dokumenty ke stažení

Manuál aplikace sVčela ke stažení (pdf) (Android)

Aplikace sVčela pro PC ke stažení

Postup instalace pro PC.

Stáhněte soubor „setup_svcela.exe“ z odkazu „Aplikace sVčela pro PC ke stažení“ (výše). Soubor se stáhne do vašeho adresáře se staženými soubory. Poklepáním na instalační soubor se spustí instalace.

Dále se již řiďte pokyny instalátoru. Po jeho ukončení se spustí aplikace sVčela nebo ji můžete spustit z ikony (na ploše počítače nebo ze seznamu aplikací – tlačítko start – záložka PJSoftware). V případě jakýchkoliv problémů, nás neváhejte kontaktovat emailem pjsw(zavináč)seznam.cz. Funkce aplikace jsou shodné s aplikací  pro Android, lze tak použít manuál uvedený výše.

Instalace Dropbox do PC

Pro dostupnost dat pořízených v mobilním zařízení i na PC, je třeba nainstalovat aplikaci Dropbox na Váš počítač. Aplikaci Dropbox stáhnete zde: https://www.dropbox.com/desktop .

Spustíte instalaci a nakonec se přihlásíte stejně jako na vašem mobilním zařízení. Pokud jste během instalace nic nezměnili, Vaše data budou v adresáři C\:Dropbox\Apps\sVcela\Data. V Aplikaci sVčela pro PC nastavte/zvolte cestu k datům v horní části pouze C:\Dropbox\Apps\sVcela.

Nejčastější dotazy:

Některé prohlížeče internetu (např. Google, Microsoft Edge) zobrazí upozornění na soubor, který se běžně nestahuje, ale pro instalaci je třeba soubor „zachovat“.

V některých počítačích se zobrazí upozornění o zabránění spuštění nerozpoznané aplikace, v takovém případě je třeba kliknout na text „Další informace“ a následně na „Přesto spustit“.

U některých antivirů se zobrazí informace o odeslání souboru k testování, většinou se po chvíli po odeslání vrátí jako ověřený soubor.

Pokud začnete nejprve zadávat data v počítači a teprve později nainstalujete aplikaci pro přenos dat Dropbox, je třeba založit základní adresáře v adresáři , který Dropbox používá na přenos dat (pokud  začnete na straně mobilní aplikace, založí Dropbox potřebné adresáře sám). V PC v adresáři Dropboxu je třeba založit adresář „Apps“ a v něm adresář „sVcela“, vznikne tak podobná cesta C:\Dropbox\Apps\sVcela. Poté je třeba nastavit tuto cestu v aplikaci sVčela a po jejím spuštění se sami založí další potřebné adresáře (data, backup, archiv atd.).  Poté je třeba nakopírovat data (pokud jste je již do počítače zadali), z adresáře aplikace „data“ do adresáře  „C:\Dropbox\Apps\sVcela\data\. Dále již bude možné odesílat i přijímat data z mobilního zařízení.

Postup instalace pro Android.

V obchodě Google Play (v zařízení se systémem Android) zadejte do vyhledávání text „sVčela“ (nejlépe včetně diakritiky). Po zobrazení aplikace dejte instalovat. Po dokončení instalace můžete aplikaci spustit již běžným způsobem. Pro seznámení s aplikací můžete použít výše uvedený manuál.

Informace k aplikaci sVčela

 • sVčela je aplikace od firmy PJ Software pro zařízení s operačním systémem Android 6.0 a vyšším nebo pro zařízení s operačním systémem Windows.
 • Aplikace slouží jako pracovní deník včelaře pro evidenci a vyhodnocování činností souvisejících s chovem včel. Především umožňuje vedení záznamů o jednotlivých úlech za jednotlivé roky, a to i pro více stanovišť. Evidenci stáčení, prodeje a rezervace medu. Evidenci krmení včel, nákupu krmiva i vyhodnocení krmení jednotlivých úlů. Evidenci léčení včel, nákup léčiva, protokoly o léčení za jednotlivá stanoviště, evidenci a vyhodnocení spadu po léčení. Agenda financí umožňuje zadávat příjmy a výdaje mimo agendy uvedené výše (prodej medu, nákup krmení apod.) a vyhodnocování finanční stránky chovu včel.
 • Aplikace spouští oznámení ve vašem zařízení (pouze Android) – například v den, kdy se dožaduje pozornosti některé léčení. Toto upozornění se zobrazí daný den jen jednou, a to v nastavený čas (viz nastavení aplikace).
 • Data a nastavení (nastavením je myšleno nastavení + všechny pomocné seznamy) zadané do aplikace je možné odeslat a následně i načíst pomocí datového úložiště Dropbox. Snadno tak odešlete data do vašeho počítače a můžete s nimi dále pracovat v aplikaci sVčela pro PC. Odesláním na úložiště zabráníte ztrátě dat při ztrátě zařízení nebo snadno přenesete vaše data do nového zařízení. Pro snadnější a rychlejší aktualizaci dat v úložišti, je možné odeslat nebo stáhnout i jednotlivé soubory dat (např. jen záznamy pro jedno stanoviště nebo záznamy o léčení).
 • Aplikace umožňuje online komunikaci, ale pro svůj provoz nepožaduje trvalé připojení k internetu na zařízení (např. mobilní data na mobilním telefonu). Pro plnohodnotné využití postačí i občasné připojení přes Wi-Fi (např. doma). Data si načtete nebo odešlete a pak je již máte k dispozici bez další internetové komunikace.

Omezení základní verze

Bez zakoupené licence je možné základní aplikaci používat s tímto omezením:

 1. lze zadat jen jedno stanoviště
 2. lze zadat maximálně pět úlů
 3. lze zadat jen jednoho včelaře

Informace k licenci aplikace sVčela

 • Licence se kupuje vždy na rok.
 • Základní licenci lze použít na třech zařízeních. Pokud potřebujete licenci pro více zařízení, je třeba nás kontaktovat na níže uvedeném emailu.
 • Licence je umístěna na internetu a zařízení musí být pro její stažení k internetu připojeno, např. pomocí Wi-Fi. Po nahrání licence se zařízení přidá do seznamu zařízení k dané licenci. Pokud potřebujete licenci přenést na jiné zařízení, musíte nejprve v aplikaci sVčela v sekci Licence dané zařízení odebrat a teprve poté nahrát licenci na nové zařízení.

Cena licence na jeden rok je 200,- Kč.