Vlastní webové stránky

Webové stránky dnes dokáže vytvořit téměř každý. K dispozici je řada aplikací, které vás provedou tvorbou stránek. Přesto může tato cesta skrývat několik úskalí.

Prvním problémem, na který narazíte je fakt, že i s tím nejlepším programem pro tvorbu stránek, budete muset pochopit alespoň základy tvorby stránek. Jinak budou vaše stránky řadou kompromisů mezi „tak bych to chtěl“ a „takto to vytvořil program“. Na nějakou vyšší funkčnost typu objednávkový formulář většinou dosáhnete jen za poskytnutí reklamního prostoru pro tvůrce této nadstavby.

Dalším problémem s tvorbou stránek je jejich bezpečnost. Na internetu se bohužel pohybují lidé, kteří se živí nebo jen baví napadáním webových stránek jiných lidí. Tak se vám může stát, že místo vaší prezentace se na vašich stránkách prezentují lidé a věci, které rozhodně nechcete, aby byli s vámi spojovány. Další problém, který může nastat je zneužití vašich stránek k rozesílání nevyžádaných informací do celého světa. To může vést až k zablokování vašich stránek pro veřejnost.

Tím se dostáváme k možnosti zadat tvorbu, a hlavně údržbu vašich stránek odborné firmě.

V dnešní době je již velký výběr z firem, které se zabývají tvorbou webových stránek a aplikací.  Kromě ceny by pro vás měli být ukazatelem i další nabídnuté služby a možnosti. V první řadě by to mělo být zahrnutí bezpečnostních prvků jako je Captcha (zajistí, že váš kontaktní formulář nezneužije robot k rozesílání spamu), pravidelné aktualizace modulů dle nově zjištěných bezpečnostních rizik, a v neposlední řadě systém oprávnění, který umožní editovat různé části webu vám i ostatním potřebným osobám s běžnou znalostí práce s editory textu.

Pro velká a komplikovaná řešení je vhodné oslovit firmu s velkým portfoliem již fungujících projektů nejlépe v oblasti, kterou se zabýváte. Pro menší projekty je možné využít firmy vytvářející stránky na bázi některého z osvědčených redakčních systémů, jako je např. Joomla, WordPress nebo Drupal. Psaní menších stránek z „čistého stolu“ je dnes již neefektivní a zbytečně se prodraží.

Naše stránky jsme také dříve stavěli na čistém HTML kódu kombinovaném s PHP nebo Javascript:

Pronájem chat v Českém Švýcarsku

časem jsme přešli na Joomlu a dnes tvoříme stránky převážně ve WordPress:

fotbalový klub Česká Kamenice

vytváříme i webové PHP aplikace a formuláře:

výběr varianty sw Pohoda

Pokud potřebujete pomoci s vaším webovým projektem, kontaktujte nás:

tel.: 620*162*195

email: pjsw*(zavináč)*seznam.cz